1pxPromocje
Wózek inwalidzki elektryczny AT52304
Wózek inwalidzki elektryczny AT52304
3 600,00 zł 2 900,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

 

Materace przeciwodleżynowe

Opieka nad osobą niepełnosprawną, przewlekle chorą lub w będącą w okresie rehabilitacji po wypadku czy poważnej operacji wymaga troski o jej powrót do zdrowia i komfort. Szczególnie w przypadku osób leżących poważnym problemem są odleżyny. Powstają one w wyniku ucisku na tkanki i ograniczenia do nich dopływu krwi oraz tlenu. Zaniedbanie tej kwestii i profilaktyki odleżyn prowadzi do poważnych konsekwencji, włącznie z trudnymi do wygojenia ranami i martwicą tkanek. Jedną z metod zapobiegania takim zmianom są materace przeciwodleżynowe dedykowane osobom spędzającym znaczną część dnia w łóżku ze względu na swój stan zdrowia. Materace przeciwodleżynowe stosuje się zarówno w ośrodkach pomocy, szpitalach, jak i domach prywatnych, gdzie pacjentami opiekują się najbliżsi lub prywatne pielęgniarki. Materace antyodleżynowe charakteryzują się specjalną konstrukcją i wypełnieniem, które zapobiegają stałemu uciskowi newralgicznych miejsc podczas leżenia pacjenta w bezruchu. Warto pamiętać o tym, aby materace przeciwodleżynowe dopasowywać do stanu oraz wagi pacjenta. Zapewni to równomierne rozłożenie ciężaru ciała, prawidłowe krążenie krwi i odpowiednią cyrkulację powietrza. W materace przeciwodleżynowe można wyposażać między innymi łóżka rehabilitacyjne, ortopedyczne oraz medyczne. Sprawdzą się one również w przypadku tradycyjnych mebli do spania, wykorzystywanych w domu chorego czy w placówce opiekuńczej. Materace przeciwodleżynowe stosowane w domach pacjentów są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć odleżyn, a w konsekwencji bolesnych i ciężko gojących się ran.

Materac przeciwodleżynowy - rurowy czy bąbelkowy? 

Materace przeciwodleżynowe ułatwiają opiekę i pielęgnację seniorów, osób leżących, schorowanych lub po przebytych urazach i operacjach. Zmniejszają ucisk ciała na tkankę, zapewniają delikatny ruch i tym samym zapobiegają niedotlenieniu tych części ciała, które u osoby leżącej narażone są na powstanie bolesnych i trudnych w gojeniu odleżyn. Najpopularniejsze rodzaje materacy przeciwodleżynowych to materace bąbelkowe i o konstrukcji rurowej. Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy składa się z naprzemiennie napełnianych ciśnieniem komór, odpowiadających za zmianę punktów podparcia ciała pacjenta. Materac bąbelkowy będzie zatem dobrym wyborem dla osób leżących przez dłuższy czas. Materace rurowe są z kolei unowocześnioną wersją materacy bąbelkowych - charakteryzują się większą wytrzymałością oraz wysokością materaca. Pozwala na wyłączenie rur mających bezpośredni kontakt z istniejącą już raną, co jest bardzo komfortową opcją w leczeniu odleżyn. Odpowiedź na pytanie jaki wybrać materac przeciwodleżynowy rurowy czy bąbelkowy nie jest więc jednoznaczna. Wybór materaca antyodleżynowego powinien być podyktowany stanem i komfortem osoby leżącej. 

Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy - pneumatyczny

Materac przeciwodleżynowy pneumatyczny (znany również jako materac przeciwodleżynowy zmiennociśmnieniowy) to rozwiązanie dla osób chorych, które będą długoterminowo przebywać w pozycji leżącej. Materac pneumatyczny dostępny jest w wersji bąbelkowej i rurowej, dzięki czemu można dopasować go do potrzeb osoby leżącej.

Dostępne w naszej ofercie materace zmiennociśnieniowe przeciw odleżynom są łatwe w obsłudze, wyposażone w pompkę, a także nieprzemakalne.

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl