Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Materace przeciwodleżynowe

Opieka nad osobą niepełnosprawną, przewlekle chorą lub w będącą w okresie rehabilitacji po wypadku czy poważnej operacji wymaga troski o jej powrót do zdrowia i komfort. Szczególnie w przypadku osób leżących poważnym problemem są odleżyny. Powstają one w wyniku ucisku na tkanki i ograniczenia do nich dopływu krwi oraz tlenu. Zaniedbanie tej kwestii i profilaktyki odleżyn prowadzi do poważnych konsekwencji, włącznie z trudnymi do wygojenia ranami i martwicą tkanek. Jedną z metod zapobiegania takim zmianom są materace przeciwodleżynowe. Produkty z tej kategorii charakteryzują się specyficzną konstrukcją i wypełnieniem, które zapobiegają stałemu uciskowi newralgicznych miejsc podczas leżenia pacjenta w bezruchu. W materace przeciwodleżynowe można wyposażać łóżka medyczne. Sprawdzą się one również w przypadku tradycyjnych mebli do spania, wykorzystywanych w domu chorego czy w placówce opiekuńczej. Są to produkty piankowe, o trwałej strukturze, dzięki której długo zachowują swoje cechy. Dlatego wybór takiego produktu jest inwestycją długoterminową, wspierając bliskich chorego w pielęgnacji i dbaniu o jego komfort.

Materace piankowe z certyfikatami medycznymi

Dostępne w naszej ofercie materace przeciwodleżynowe gwarantują nie tylko najwyższy komfort wypoczynku. Pozwalają również uniknąć tworzenia się odleżyn, czyli najczęstszych zmian pojawiających u pacjentów narażonych na ciągłe leżenie. Przemyślana konstrukcja oraz materiał piankowy sprawiają, że rozkład masy ciała jest równomierny, co zdecydowanie obniża generowany nacisk. Co więcej, oferowane przez nas materace zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza oraz redystrybucję ciśnienia. Bardzo dobrze współpracują z łóżkami rehabilitacyjnymi, dlatego ich ułożenie może być łatwo zmieniane.

Oferujemy produkty medyczne, które wyróżniają się odpowiednimi atestami i certyfikatami. Każdy materac piankowy może zostać wykorzystany przez osoby spędzające dłuższy czas w łóżku, stosowane są również jako narzędzie wspomagające proces rehabilitacyjny. Dzięki zaawansowanej konstrukcji, są to produkty o charakterze przeciwodleżynowym.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl