1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
9 800,00 zł 9 500,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Blog

1px Skutery elektryczne
Skutery elektryczne

Skutery inwalidzkie elektryczne są niezastąpionym narzędziem dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz dla seniorów, którzy chcą zachować niezależność i mobilność na co dzień. Skuter inwalidzki to nie tylko środek lokomocji, ale także przyjaciel osób starszych i niepełnosprawnych

czytaj całość »
1px Najlepsze koncentratory tlenu - ranking 2023/2024
Najlepsze koncentratory tlenu - ranking 2023/2024

Zakup koncentratora tlenu jest niezwykle istotną sprawą, która ma realny wpływ na zdrowie i jakość życia osób zmagających się  z chorobami układu oddechowego. Aby poprawić jakość życia osób wymagających ciągłej tlenoterapii stosuje się koncentratory tlenu, pozwalają one na odpowiedni przepływ tlenu do płuc chorego, dzięki czemu może on nadal cieszyć się życiem i z niego korzystać.

czytaj całość »
1px W co wyposażone są skutery inwalidzkie?
W co wyposażone są skutery inwalidzkie?

Wysokiej jakości elektryczne skutery inwalidzkie pozwalają pacjentom na zwiększenie poziomu ich mobilności. Dzięki nim osoby, które nie mogą swobodnie się poruszać ze względu na różne dysfunkcje motoryczne, w znacznym stopniu podnoszą komfort swojego życia. Dużą zaletą skuterów inwalidzkich jest możliwość ich wykorzystywania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

czytaj całość »
1px Koncentratory tlenu. Charakterystyka, zastosowanie, zalety
Koncentratory tlenu. Charakterystyka, zastosowanie, zalety

Jednym z urządzeń medycznych, które oferujemy naszym klientom, jest koncentrator tlenu. To sprzęt, który dostarcza pacjentowi powietrze z podwyższoną zawartością tlenu. Dzięki niemu usprawnione zostaje oddychanie, co ma ogromne znaczenie w kontekście zdrowia i życia danej osoby. Koncentratory tlenu są uznawane są tańsze i bezpieczniejsze urządzenia generujące powietrze niż butle ze sprężonym tlenem, które mogą spowodować zagrożenie wybuchu i pożaru.

czytaj całość »
1px Jak przyśpieszyć rehabilitację osoby chorej w domu?
Jak przyśpieszyć rehabilitację osoby chorej w domu?

Opieka nad osobą chorobą, która przebywa w domu, stanowi duże wyzwanie. Bardzo często wymaga również wsparcia przy rehabilitacji pacjenta. Co ważne, efekty czynności wykonywanych w ramach terapii rehabilitacyjnej mogą ulec przyspieszeniu, jeśli zna się odpowiednie metody wpływające na postępy osoby rehabilitowanej.

czytaj całość »
1px Do czego służą rotory?
Do czego służą rotory?

Do produktów rehabilitacyjnych, które są dostępne dla naszych klientów w ofercie sklepu medycznego Medikop, należą w szczególności podnośniki, łóżka, materace, wózki i skutery inwalidzkie oraz rowery rehabilitacyjne. Chcąc zadbać o potrzeby różnych osób, sprzedajemy również stoliki i szafki przyłóżkowe, schodołazy, a także rotory, którym poświęciliśmy dzisiejszy artykuł. Sprawdź, do czego są wykorzystywane ostatnie z wymienionych urządzeń i co różni poszczególne modele.

czytaj całość »
1px 5 cech wygodnego łóżka dla osoby chorej
łożko szpitalne

Dobre łóżko dla osoby chorej to takie, które jest idealnie dopasowane do jej potrzeb i preferencji. Nie sposób więc wskazać taki produkt, który byłyby idealny w przypadku wszystkich osób. Dużo zależy od tego, jaki jest stan chorego, a także jakie są jego wymagania wobec poszukiwanego łóżka. Można jednak wskazać kilka podstawowych cech wygodnych łóżek dla osoby chorej, które warto mieć na uwadze podczas wizyty w sklepie medycznym.

czytaj całość »
1px Co wchodzi w skład podstawowego sprzętu pielęgnacyjno-toaletowego?
wnętrze łazienki

Artykuły służące do codziennej pielęgnacji i toalety to niezwykle przydatne pomoce dla osób niepełnosprawnych czy osób chorych bądź starszych. Stanowią dodatkowe wsparcie na przykład w procesie rehabilitacji, ułatwiając funkcjonowanie na podstawowym poziomie. Dzięki sprzętowi pielęgnacyjno-toaletowemu usprawnione zostaje między innymi branie kąpieli czy korzystanie z toalety.

czytaj całość »
1px Jak działają lampy bakteriobójcze?
lampa bakteriobójcza

Z zanieczyszczonym powietrzem można radzić sobie w wieloraki sposób. Wiele osób sądzi jednak, że najskuteczniejszą metodą pozbywania się znajdujących się w nim bakterii jest stosowanie specjalnych lamp bakteriobójczych. Tylko na czym tak właściwie polega sposób funkcjonowania tego typu urządzeń? Sprawdź to. Dowiedz się również, jakie jest zastosowanie lamp bakteriobójczych, czyli w jakich miejscach są one najczęściej wykorzystywane. Zapraszamy.

czytaj całość »
1px W przypadku jakich schorzeń warto zastosować komory inhalacyjne?
chłopczyk z inhalatorem

Niewątpliwie postęp w dziedzinie technologii sprzętu medycznego pozwala pacjentom na korzystanie z coraz lepszych narzędzi mających na celu poprawę ich zdrowia, a tym samym polepszających efektywność leczenia danego schorzenia. Jednymi z urządzeń mogących mieć duży wpływ na przebieg terapii są komory inhalacyjne. Sprawdź, w przypadku jakich schorzeń warto je zastosować. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
1px Zakup, czy wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego? Co jest korzystniejsze?
łóżko rehabilitacyjne w pustym pokoju

Wiele osób planujących nabycie sprzętu rehabilitacyjnego rozważa wypożyczenie potrzebnych urządzeń. Nie zawsze istnieje potrzeba zakupu, niemniej w wybranych przypadkach jest on najbardziej opłacalny. Kiedy dokładnie warto kupić, a kiedy wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu.

czytaj całość »
1px Jak zbudowany jest materac przeciwodleżynowy?
materac przeciwodleżynowy

Osoby niepełnosprawne, przewlekle chore oraz będące w okresie rehabilitacji po wypadku bądź poważnej operacji wymagają szczególnej opieki. To właśnie u nich odpowiednio dopasowana do ich potrzeb profilaktyka przeciwodleżynowa ma największe znaczenie. Odleżyny powstają na skutek ucisku na tkanki i związanego z tym ograniczenia do nich dopływu krwi oraz tlenu. Na szczęście stosowanie właściwego materaca przeciwodleżynowego stanowi skuteczny sposób na zredukowanie ryzyka ich powstawania.

czytaj całość »
1px Co można zaliczyć do produktów kompresyjnych?
nogi kobiety w podkolanówkach uciskowych

Dbanie o zdrowie i ogólną sprawność może przybierać wiele różnych form. Podstawą jest oczywiście ruch oraz odpowiednia dieta. W przypadku problemów z krążeniem warto jednak wykorzystać dodatkową pomoc, czyli odzież kompresyjną. Jakie produkty zaliczane są do tej grupy? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px Czym jest bezdech senny i jak sobie z nim radzić?
mężczyzna z aparatem na bezdech senny

Choć jest to bardzo powszechny problem, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne dla zdrowia może być jego bagatelizowanie. Bezdech senny, bo o nim mowa, to dolegliwość, która znacznie pogarsza jakość snu osoby, która na nią cierpi, przy czym stanowi ona potencjalne zagrożenie życia. Sprawdź, na czym dokładnie polega zespół bezdechu sennego i jak sobie z nim radzić.

czytaj całość »
1px Wózek inwalidzki dla dziecka - czym powinien się charakteryzować?
Wózek inwalidzki dla dziecka - czym powinien się charakteryzować?

Wózek inwalidzki pozwala na lepsze codzienne funkcjonowanie dzieci, ale także ich rodziców. Ułatwia możliwość transportu w przypadku konieczności odbycia wizyty lekarskiej, wyjścia na spacer, czy drogi do szkoły. Jest nieoceniony w utrzymaniu właściwej stabilizacji ciała małego pacjenta, w przypadku kiedy sam z powodu licznych schorzeń nie może samodzielnie utrzymać postawy siedzącej.

czytaj całość »
1px Co może pomóc w spożywaniu posiłków w łóżku?
Co może pomóc w spożywaniu posiłków w łóżku?

Opieka nad osobą chorą, która większość czasu musi spędzać w łóżku ze względu na swe schorzenia czy też dysfunkcje układu ruchu jest trudna bez odpowiedniej klasy sprzętu rehabilitacyjnego. Co może pomóc w codziennej pielęgnacji i zajmowaniu się podopiecznymi  wymagającymi długoterminowego troszczenia się o ich dobrostan.

czytaj całość »
1px Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru rehabilitacyjnego?
Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru rehabilitacyjnego?

Jazda na rowerze to frajda. W przypadku osób z dysfunkcjami ruchu osobami w starszym wieku wycieczki rowerowe mogą być nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale też formą rehabilitacji, świetną drogą do potrzymania dobrej kondycji. Dlaczego warto mieć trójkołowy rower rehabilitacyjny? Na co zwrócić przy ich zakupie?

czytaj całość »
1px Jak zapobiegać odleżynom u leżących chorych?
Jak zapobiegać odleżynom u leżących chorych?

Odleżyny to jedna z najczęściej pojawiających się komplikacji w przypadku obłożnie chorych osób leżących. Istnieją jednak sposoby, które mogą minimalizować ryzyko ich powstawania. Jakie są to techniki oraz które z nich okazują się być najskuteczniejsze?

czytaj całość »
1px Balkonik - nieocenione wsparcie przy chodzeniu
Balkonik - nieocenione wsparcie przy chodzeniu

Balkonik lub chodzik to rodzaj sprzętu ortopedycznego ułatwiającego chodzenie osobom z ograniczeniami ruchowymi. To stabilna, a zarazem lekka konstrukcja na aluminiowym stelażu, mająca 4 punkty podparcia. Niektóre balkoniki dla inwalidów mają jedną lub dwie pary kółek, dodatkowe hamulce, podpórki, siedziska lub miejsce na bagaż. Dzięki temu znacząco ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym lub wręcz umożliwiają im jakąkolwiek aktywność.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl