1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
Przenośny koncentrator tlenu DeVilbiss IGO 2/używany
Przenośny koncentrator tlenu DeVilbiss IGO 2/używany
5 500,00 zł 4 900,00 zł
szt.
Przenośny  koncentrator tlenu Philips SimplyGo Mini /używany
Przenośny koncentrator tlenu Philips SimplyGo Mini /używany
5 400,00 zł 5 100,00 zł
szt.
Przenośny koncentrator tlenu GCE Zen-O Lite/ Używany
Przenośny koncentrator tlenu GCE Zen-O Lite/ Używany
4 200,00 zł 3 900,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jak zapobiegać odleżynom u leżących chorych?

Jak zapobiegać odleżynom u leżących chorych?

Odleżyny to jedna z najczęściej pojawiających się komplikacji w przypadku obłożnie chorych osób leżących. Istnieją jednak sposoby, które mogą minimalizować ryzyko ich powstawania. Jakie są to techniki oraz które z nich okazują się być najskuteczniejsze?

Regularna zmiana pozycji leżenia

Odleżyny powstają przede wszystkim wskutek ciągłego nacisku na te same miejsca na ciele. Bardzo ważne jest więc to, aby regularnie zmieniać pozycję osoby leżącej w łóżku i to z częstotliwością nawet co 2 godziny. Oczywiście w większości przypadków jest to bardzo trudne, dlatego też warto zainwestować w materace przeciwodleżynowe. Zostały one skonstruowane tak, aby zapobiegać stałemu uciskowi tylko w jednych punktach ciała. Wpływają też na utrzymanie optymalnej temperatury osoby leżącej, co także ma wpływ za zmniejszenie ryzyka pojawiania się ran odleżynowych.

Właściwa pielęgnacja skóry

Zapobieganie powstawaniu odleżyn opiera się też na dbaniu o cerę. Poza codzienną i dokładną pielęgnacją polecane są dodatkowo specjalistyczne preparaty, m.in. o działaniu natłuszczającym skórę. Dzięki temu znaczne zmniejsza się ryzyko otarć oraz zachowuje się odpowiednie pH. Istotne znaczenie ma dodatkowo to, aby po zabiegach pielęgnacyjnych zawsze dobrze i dokładnie osuszać skórę.

Prawidłowa dieta

Jedną z metod zapobiegania odleżynom jest również stosowanie odpowiedniej diety tak, aby zminimalizować ryzyko niedożywienia. Co powinna ona obejmować? Przede wszystkim mikro i makroelementy, a także pełnowartościowe źródła białka. W przypadku tych ostatnich polecane są przede wszystkim takie produkty jak ryby i chude mięso, najlepiej poddane delikatnej obróbce pozwalającej zachować składniki odżywcze. Oczywiście utrzymanie takiej diety u osób obłożnie chorych nie zawsze jest możliwe, dlatego też kwestię tę warto omówić z lekarzem.

Jak widać istnieje wiele sposobów na to, aby skutecznie zapobiegać odleżynom u osób leżących. Wiele z takich produktów posiadamy również w naszej ofercie, dlatego zachęcamy do jej sprawdzenia.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl