1pxWypożyczalnia
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Co wchodzi w skład podstawowego sprzętu pielęgnacyjno-toaletowego?

wnętrze łazienki

Artykuły służące do codziennej pielęgnacji i toalety to niezwykle przydatne pomoce dla osób niepełnosprawnych czy osób chorych bądź starszych. Stanowią dodatkowe wsparcie na przykład w procesie rehabilitacji, ułatwiając funkcjonowanie na podstawowym poziomie. Dzięki sprzętowi pielęgnacyjno-toaletowemu usprawnione zostaje między innymi branie kąpieli czy korzystanie z toalety.

Jakie artykuły zaliczane są dla podstawowego sprzętu pielęgnacyjno-toaletowego?

Kluczowe są przede wszystkim różnego rodzaju siedziska wykorzystane w trakcie brania prysznica czy kąpieli. Spośród produktów tego typu wyróżnić można na przykład taborety prysznicowe, ławeczki kąpielowe, siedziska kąpielowe nawannowe. Poza tym warto wspomnieć o artykułach stosowanych podczas korzystania z toalety, takich jak między innymi krzesła toaletowe czy uchwyty toaletowe. Do podstawowego sprzętu pielęgnacyjno-toaletowego podnośniki pacjenta, wysięgniki służące do podnoszenia się, wózki sanitarne, wózki prysznicowo-toaletowe czy wózki multipozycyjne.

Gdzie kupić i jak wybrać odpowiedni sprzęt pielęgnacyjno-toaletowy?

Dobór podstawowego sprzętu pielęgnacyjno-toaletowego, który ma być wykorzystywany przez daną osobę, zawsze powinien następować poprzez konsultację z lekarzem prowadzącym. Dużą pomocą dla pacjentów jest także doradztwo oferowane przez profesjonalne sklepy medyczne. Warto przy tym pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii: sprzęt pielęgnacyjno-toaletowy powinien być idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika – mając na uwadze zarówno wymagania stawiane przez jego stan zdrowia, ale i te, które nie są związane z jego kondycją zdrowotną. Niezależnie jednak specyfiki poszukiwanych produktów zawsze warto poszukiwać ich w sprawdzonych sklepach medycznych.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl