1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
9 800,00 zł 9 500,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Koncentratory tlenu. Charakterystyka, zastosowanie, zalety

Koncentratory tlenu. Charakterystyka, zastosowanie, zalety

Jednym z urządzeń medycznych, które oferujemy naszym klientom, jest koncentrator tlenu. To sprzęt, który dostarcza pacjentowi powietrze z podwyższoną zawartością tlenu. Dzięki niemu usprawnione zostaje oddychanie, co ma ogromne znaczenie w kontekście zdrowia i życia danej osoby. Koncentratory tlenu są uznawane są tańsze i bezpieczniejsze urządzenia generujące powietrze niż butle ze sprężonym tlenem, które mogą spowodować zagrożenie wybuchu i pożaru.

Do czego są wykorzystywane koncentratory tlenu?

Koncentratory tlenu to urządzenia, które przydają się w procesie tlenoterapii. Są wykorzystywane w szczególności przez te osoby, które na skutek choroby borykają się z niewydolnością oddechową. Wspomniana dolegliwość utrudnia im codzienne funkcjonowanie, przez co konieczne okazuje się zaopatrzenie ich w dodatkowy tlen.

W takich sytuacjach użycie koncentratora tlenu wspiera pacjentów w płynnym oddychaniu, wspomagając ich organizm dodatkową porcją tlenu. Warto przy tym podkreślić, że urządzenia te występują w rozmaitych wariantach. Są przeznaczone również do użytku domowego.

Na czym polega działanie koncentratorów tlenu i jakie są ich atuty?

Opisywane przez nas urządzenia w wersji przenośnej cechuje duży stopień praktyczności. Koncentratory tlenu są wyposażone w filtr, którego zadaniem jest odseparowanie azotu od pobieranego powietrza. Dzięki temu intensywnie wzrasta nasycenia powietrza tlenem: jego zawartość w nim to ok. 90–95%.

Dużą zaletą oferowanych przez nas koncentratorów jest także wyposażenie ich w awaryjne diody, dzięki którym pacjent jest alarmowany w przypadku spadku stężenia gazu poniżej określonej wartości. Jest to duży atut, ponieważ pozwala użytkownikowi na zachowanie poczucia bezpieczeństwa. Poza tym koncentratory tlenu są stosunkowo niedrogie.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl