1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
Przenośny koncentrator tlenu DeVilbiss IGO 2/używany
Przenośny koncentrator tlenu DeVilbiss IGO 2/używany
5 500,00 zł 4 900,00 zł
szt.
Przenośny  koncentrator tlenu Philips SimplyGo Mini /używany
Przenośny koncentrator tlenu Philips SimplyGo Mini /używany
5 400,00 zł 4 900,00 zł
szt.
Przenośny koncentrator tlenu GCE Zen-O Lite/ Używany
Przenośny koncentrator tlenu GCE Zen-O Lite/ Używany
4 200,00 zł 3 900,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru rehabilitacyjnego?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru rehabilitacyjnego?

Jazda na rowerze to frajda. W przypadku osób z dysfunkcjami ruchu osobami w starszym wieku wycieczki rowerowe mogą być nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale też formą rehabilitacji, świetną drogą do potrzymania dobrej kondycji. Dlaczego warto mieć trójkołowy rower rehabilitacyjny? Na co zwrócić przy ich zakupie?

W jaki sposób rowerek rehabilitacyjny pomaga w zdrowiu?

Jazda na trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych jest o wiele mniej obciążająca dla stawów, pozwala utrzymać układ mięśniowo-szkieletowy w dobrym stanie. To oczywiście przekłada się też na poprawę formy psychicznej, opóźnienie procesów starzenia. Rowery trójkołowe do rehabilitacji wzmacniają siłę mięśniową, zwłaszcza mięśni kończyn dolnych, a także pośladków i brzucha. Pomagają likwidować lekkie przykurcze oraz stabilizować kręgosłup, poprawiają krążenie, oddychanie i ogólnie funkcjonowanie całego ciała. Trzy punkty podparcia zapewniają utrzymanie równowagi, brak konieczności balansowania ciałem, czy możliwość bezkontaktowego z podłożem zatrzymania pojazdu.

Czym kierować się przy ich zakupie?

Kupując rowery rehabilitacyjne trójkołowe trzeba spojrzeć na rodzaj napędu oraz schorzenia i wiek użytkownika. Pojazdy te przeznaczone dla dzieci standardowo zamontowany mają napęd ostrego koła, ale istnieje dobranie roweru z napędem wolne koło, czy też torpedo, ale również napęd elektryczny. W każdym przypadku — czy to w rowerze dla dorosłych, czy też dzieci należy zmierzyć długość wewnętrzną nogi. W drugiej kolejność dobiera się rozmiar i geometrię ramy. W dobrze dobranym rowerze si Warto zwrócić uwagę na obecność mechanizmu różnicowego w tylnym kole, który pozwalają na łatwiejsze pokonywanie zakrętów — bez zbędnych oporów. Nie można zapomnieć o niezbędnych na drodze akcesoriach jak oświetlenie, lusterka, dzwonki i liczniki, czy też amortyzowane i regulowany w różnych płaszczyznach wsporniki, kierownice w różnym kształcie i siedzenia o różnych charakterystykach twardości, bagażniki, kosze transportowe i uchwyty.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl