1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Rurowy czy bąbelkowy?

Rurowy czy bąbelkowy?

Często otrzymujemy od Państwa pytania czy jest już potrzeba zakupu materaca przeciwodleżynowego oraz czym się różnią oferowane przez nas modele. O tym, czy osoba chora powinna leżeć na materacu przeciwodleżynowym często decyduje lekarz. Ale zdarza się też tak, że osoba starsza nie jest ciężko chora, porusza się o własnych siłach a jednak ze względu na wiek i brak siły zmuszona jest do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Odleżyny powstają głównie podczas leżenia poprzez ucisk tkanek miękkich na kości. Czasami proces ten potępuje bardzo szybko i rodzina reaguje na powstające rany u chorego zbyt późno.

Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej na skutek braku sił, przebytej operacji bądź przewlekłej choroby wymaga zastosowania materaca przeciwodleżynowego.

Zarówno oferowany przez nas materac bąbelkowy jak i rurowy należy do grupy materaców pneumatycznych, czyli takich, które są wyposażone w pompę odpowiadającą za cykliczną zmianę ciśnienia między komorami. Oba materace cechuje nieprzemakalny materiał oraz łatwość obsługi. Ponieważ są to materace zmiennociśnieniowe niezbędne jest, aby pod materac przeciwodleżynowy położyć materac piankowy o rozmiarach 90x200cm (w naszym sklepie dostępny (tutaj).

Przy wyborze odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego najważniejszą kwestią jest czy odleżyny już występują, czy też materac ma pełnić funkcję prewencyjną.

W przypadku występujących odleżyn niezbędne jest zastosowanie materaca pneumatycznego rurowego (tutaj). Konstrukcja materaca oparta jest na 17 niezależnych komorach powietrznych, zapewniających odpowiednią wentylację. Dzięki możliwości wypięcia jednej z komór uzyskujemy wolną przestrzeń pod odleżyną co w efekcie przyczynia się do szybszego gojenia się ran. Zaletą tego materaca jest ultracicha, energooszczędna pompa, z filtrem powietrza. Maksymalne obciążenie materaca  to 140 kg. W zestawie znajduje się zapasowa komora (rura), w przypadku gdyby doszło do nieszczelości materiału. 

Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy (tutaj) spełnia przede wszystim rolę prewenyjną. W mniejszym stopniu wspomaga leczenie istniejących odleżyn, poprzez rozkład nacisku na większą powierzchnię ciała lub cykliczną zmianę punktów podparcia. Maksymalne obciążenie materaca to 110 kg. W komplecie znajduje się zestaw naprawczy w postaci 2 "plastrów" z tworzywa PCV, które się nakleja na nieszczelność w materiale.

Reasumując przy wyborze materaca warto jest wziąć pod uwagę kilka czynników: występowanie odleżyn, waga pacjenta, głośność pompy. 

Nie należy zapominać o tym, aby zmieniać pozycję chorego najczęściej jak to możliwe - sam materac jest tylko elementem wspomagającym leczenie ran oraz zapobiegającym pojawianiu się nowych.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl