1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
9 800,00 zł 9 500,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Co może pomóc w spożywaniu posiłków w łóżku?

Co może pomóc w spożywaniu posiłków w łóżku?

Opieka nad osobą chorą, która większość czasu musi spędzać w łóżku ze względu na swe schorzenia czy też dysfunkcje układu ruchu jest trudna bez odpowiedniej klasy sprzętu rehabilitacyjnego. Co może pomóc w codziennej pielęgnacji i zajmowaniu się podopiecznymi  wymagającymi długoterminowego troszczenia się o ich dobrostan.

Łóżko rehabilitacyjne — podstawowym sprzętem rehabilitacyjnym do opieki długoterminowej

W przypadku konieczności opiekowania się osobami schorowanymi, starszymi, które większą część doby spędzają leżąc w łóżku, wykonanie wielu czynności dnia codziennego, np. spożywanie posiłku, czytanie książek, wstanie z łóżka może ułatwić korzystanie z dobrze wyposażonego łóżka rehabilitacyjnego.

Do podstawowych jego funkcji, jakie warto sprawdzić wśród firm oferujących czy to sprzęt rehabilitacyjny na wynajem, czy do zakupu można zaliczyć:

  • regulację wysokości całego łóżka w zależności od potrzeby, pilot pozwoli na płynne ustawienie go na odpowiednim poziomie,
  • regulacji części tułowia — solidne podparcie pleców, jest niezwykle ważne i pomocne podczas wykonywania wielu czynności, jak np. spożywanie posiłków, czy wykonywanie zadań manualnych,
  • regulacja podnóżka automatycznie lub zdalnie — pozwala odciążyć nogi, poprawiając komfort leżenia zwłaszcza osobom z problemami z nogami,
  • kolebka łóżka, czyli możliwość pochylenia całego łózka od strony głowy bądź nóg, czyli przyjęcia tzw. pozycji Trendelenburga, dla osób borykających się z problemami krążenia krwi.

Stolik przyłóżkowy — pomoc w spożywaniu posiłków

Uzupełnieniem łóżka rehabilitacyjnego są stoliki przyłóżkowe z regulacją, pomocne również podczas np. czytania książki. Warto zwrócić uwagę przy ich wyborze by poza regulacją wysokości, miały one zamontowane obrotowe kółka z hamulcem, a sam blat dał się nachylić do kąta 45°, przed zsuwaniem się przedmiotów powinna chronić podwyższona krawędź stołu. Istnieją na rynku modele, które mają zakres odchylenia blatu nawet do 90° w każdym kierunku.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl