1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
9 800,00 zł 9 500,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Balkonik - nieocenione wsparcie przy chodzeniu

Balkonik - nieocenione wsparcie przy chodzeniu

Balkonik lub chodzik to rodzaj sprzętu ortopedycznego ułatwiającego chodzenie osobom z ograniczeniami ruchowymi. To stabilna, a zarazem lekka konstrukcja na aluminiowym stelażu, mająca 4 punkty podparcia. Niektóre balkoniki dla inwalidów mają jedną lub dwie pary kółek, dodatkowe hamulce, podpórki, siedziska lub miejsce na bagaż. Dzięki temu znacząco ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym lub wręcz umożliwiają im jakąkolwiek aktywność.

Balkonik łączy zalety kul i wózka inwalidzkiego – z jednej strony mobilizuje do ruchu i niejako zmusza mięśnie do pracy, poprawiając kondycję i ruchomość pacjenta, a z drugiej – gwarantuje dużą stabilność i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się. Dodatkowe wyposażenie (hamulce, siedzisko, koszyk itd.) zwiększa jego funkcjonalność i sprawia, że chodzik staje się niezastąpionym pomocnikiem w rehabilitacji i codziennym życiu. Balkonik można kupić lub skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Rodzaje balkoników dla inwalidów

W dzisiejszych czasach wybór balkoników jest naprawdę szeroki i można bez problemu znaleźć model, który w pełni odpowiada potrzebom danej osoby. Istnieją 3 podstawowe rodzaje tego sprzętu:

    • Balkonik na kółkach – Umożliwia stosunkowo szybkie i płynne poruszanie się. Jest polecany dla osób, które nie mają problemów z utrzymaniem równowagi i są w stanie zapanować nad czterokołowym balkonikiem.
    • Balkonik kroczący – Posiada dwa kółka i dwie nóżki. Podczas chodzenia z pomocą balkonika kroczącego wysuwa się go łatwo przed siebie dzięki kółkom, a podczas wykonywania kroku nóżki zapewniają stabilizację.
    • Balkonik sztywny – Chodzik bez kółek, posiadający 4 nóżki. Podczas wykonywania kroku trzeba unieść go nad podłoże. Wymaga to od pacjenta nieco wysiłku, ale z drugiej strony ćwiczy mięśnie i równowagę, co jest bardzo korzystne w procesie odzyskiwania sprawności.

Balkonik nie tylko ułatwia poruszanie się, ale jest też ważnym wsparciem w rehabilitacji. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto korzystać z chodzika zamiast kul czy wózka inwalidzkiego.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl