1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- Nowy
9 800,00 zł 9 500,00 zł
szt.
Przenośny koncentrator  tlenu Inogen one G5 /używany
Przenośny koncentrator tlenu Inogen one G5 /używany
7 900,00 zł 7 700,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jak przyśpieszyć rehabilitację osoby chorej w domu?

Jak przyśpieszyć rehabilitację osoby chorej w domu?

Opieka nad osobą chorobą, która przebywa w domu, stanowi duże wyzwanie. Bardzo często wymaga również wsparcia przy rehabilitacji pacjenta. Co ważne, efekty czynności wykonywanych w ramach terapii rehabilitacyjnej mogą ulec przyspieszeniu, jeśli zna się odpowiednie metody wpływające na postępy osoby rehabilitowanej.

Jak przystosować mieszkanie lub dom do rehabilitacji chorego?

Adaptacja domu czy mieszkania chorego do jego potrzeb różni się u poszczególnych pacjentów. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim to, z jakim problemem boryka się taka osoba i na czym ma polegać planowana rehabilitacja. Odmienne więc bywają działania mające na celu przystosowanie wybranych wnętrz do wymagań chorego.

Najważniejsze jest niewątpliwie to, by zadbać o bezpieczeństwo pacjenta. Niezwykle pomocne okazują się różnego rodzaju uchwyty i poręcze, które montuje się w łazience i toalecie. Jeżeli wymaga tego sytuacja, niezbędne okazać się może usunięcie wszelkich progów oraz dywanów, które zwiększają ryzyko upadku, a także wybranych mebli – tych najmniej potrzebnych, by przekształcane pomieszczenia stały się praktyczniejsze.

Jakie są sposoby na usprawnienie domowej rehabilitacji?

Opisane powyżej działania usprawnią rehabilitację, ale raczej nie przyspieszą efektów podjętej terapii. Istotne znaczenie ma w podanym kontekście zakup czy wypożyczenie wybranych urządzeń i sprzętu medycznego. Na przyspieszenie rehabilitacji może pozytywnie wpływać wykorzystywanie podnośników pacjenta. Niezwykle pomocne bywa również używanie pionizatorów, a także różnego rodzaju artykułów przeznaczonych do spania i odpoczynku, takich jak materace i poduszki przeciwodleżynowe. Istotne w procesie rehabilitacji domowej jest także wykorzystywanie odpowiedniego sprzętu kąpielowo-toaletowego.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl