1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
Inhalator membranowo siateczkowy Intec Turbo Mesh
Inhalator membranowo siateczkowy Intec Turbo Mesh
169,00 zł 155,00 zł
szt.
Przenośny koncentrator  tlenu Inogen one G5 /używany
Przenośny koncentrator tlenu Inogen one G5 /używany
7 500,00 zł 6 900,00 zł
szt.
Inhalator Tłokowy Intec Cirro
Inhalator Tłokowy Intec Cirro
125,00 zł 110,00 zł
szt.
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- używany
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- używany
8 200,00 zł 8 000,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Opieka nad osobą niepełnosprawną ruchowo - jak ją usprawnić?

Opieka nad osobą niepełnosprawną ruchowo - jak ją usprawnić?

Osoba niepełnosprawna ruchowo jest mniej lub bardziej zależna od osób innych, wymaga więc szczególnej opieki. Nie wszystkie niepełnosprawności są stanem trwałym. Poprzez odpowiednie ćwiczenia często można przywrócić częściowo sprawność narządów, a poprzez zastosowanie odpowiedniego sprzętu ułatwić opiekę nad taką osobą. Poznaj najbardziej przydatne urządzenia.

Przeszkodami dla osoby niepełnosprawnej są często bariery architektoniczne obecne prawie w każdym domu takie jak schody, urządzenia w łazience, wysoko zamontowane szafki. Pierwszym krokiem powinno być więc zapewnienie pomocy niepełnosprawnemu w wykonywaniu prostych czynności takich jak jedzenie, korzystanie z toalety, mycie. Warto zaopatrzyć się w łóżko rehabilitacyjne z barierkami ochronnymi, wyposażone w wysięgnik z trójkątem do podciągania się, który ułatwia zmianę pozycji oraz materace przeciwodleżynowe. Przy łóżku warto ustawić mały stolik i niskie szafki przyłóżkowe, w których można przechowywać ważne leki, kosmetyki i przekąski. W codziennej toalecie pomocne będzie krzesło prysznicowe. 

Jak pomóc niepełnosprawnemu w samodzielnym poruszaniu się? 

Aby zwiększyć możliwość samodzielnego poruszania się osoby niepełnosprawnej, należy dobrać sprzęt do rodzaju niepełnosprawności. Czasami wystarczą kule, balkoniki lub chodziki. W innych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie wózek inwalidzki lub skuter. Przy wyborze tego typu urządzeń warto poradzić się swojego lekarza lub rehabilitanta. 

Niezmiernie ważną częścią opieki nad niepełnosprawnym jest jego rehabilitacja. W zależności konkretnego przypadku w domu można zainstalować rower rehabilitacyjny lub różnego rodzaju rotory do ćwiczeń dolnych lub górnych kończyn. W przypadku okresowej niepełnosprawności najlepszym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu. Jednak jeśli niepełnosprawność jest trwała, warto postarać się o dofinansowanie na zakup sprzętu, które możesz uzyskać z PFRON-u, MOPS-u lub PCPR-u. 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl