1pxWypożyczalnia
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Jak działają lampy bakteriobójcze?

lampa bakteriobójcza

Z zanieczyszczonym powietrzem można radzić sobie w wieloraki sposób. Wiele osób sądzi jednak, że najskuteczniejszą metodą pozbywania się znajdujących się w nim bakterii jest stosowanie specjalnych lamp bakteriobójczych. Tylko na czym tak właściwie polega sposób funkcjonowania tego typu urządzeń? Sprawdź to. Dowiedz się również, jakie jest zastosowanie lamp bakteriobójczych, czyli w jakich miejscach są one najczęściej wykorzystywane. Zapraszamy.

Jakie są rodzaje lamp bakteriobójczych i na czym polega ich działanie?

Na początek warto podkreślić jedną bardzo ważną kwestię – lampy bakteriobójcze występują w rozmaitych wariantach, przy czym poszczególne modele różnią się od siebie między innymi pod względem skali, na którą są stosowane. Odmienna może być także ich skuteczność. Na rynku dostępne są na przykład lampy niskociśnieniowe, lampy wysokociśnieniowe oraz diody LED. W sklepie medycznym Medikop natomiast mogą Państwo kupić lampy bakteriobójcze UVC.

Proponowane Państwu lampy służące do zwalczania bakterii znajdujących się w powietrzu zostały wyposażone w specjalny wentylator, którego zadaniem jest zasysanie powietrza skumulowanego we wnętrzu. Zassane powietrze zostaje następnie przefiltrowane i oczyszczone tym samym z wszelkich zanieczyszczeń. Znajdujący się w lampie bakteriobójczej filtr zatrzymuje kurz i inne bakterie, po czym są one kierowane do komory dezynfekcyjnej. Finalnie zebrane w ten sposób drobnoustroje trafiają do lampy UVC, która zabija je, a następnie wydala powietrze – dokładnie przefiltrowane i wolne od bakterii. Opisywane przez nas urządzenia sprawdzają się przede wszystkim w hotelach, placówkach służby zdrowia, urzędach oraz rozmaitych lokalach usługowych – czyli wszędzie tam, gdzie środowisko sprzyja rozwojowi bakterii.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl