1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
Inhalator membranowo siateczkowy Intec Turbo Mesh
Inhalator membranowo siateczkowy Intec Turbo Mesh
169,00 zł 155,00 zł
szt.
Inhalator Tłokowy Intec Cirro
Inhalator Tłokowy Intec Cirro
125,00 zł 110,00 zł
szt.
 Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- używany
Inogen Rove 6 przenośny koncentrator tlenu- używany
8 200,00 zł 8 000,00 zł
szt.
Przenośny koncentrator  tlenu Inogen one G5 /używany
Przenośny koncentrator tlenu Inogen one G5 /używany
7 500,00 zł 6 900,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

W przypadku jakich schorzeń warto zastosować komory inhalacyjne?

chłopczyk z inhalatorem

Niewątpliwie postęp w dziedzinie technologii sprzętu medycznego pozwala pacjentom na korzystanie z coraz lepszych narzędzi mających na celu poprawę ich zdrowia, a tym samym polepszających efektywność leczenia danego schorzenia. Jednymi z urządzeń mogących mieć duży wpływ na przebieg terapii są komory inhalacyjne. Sprawdź, w przypadku jakich schorzeń warto je zastosować. Zapraszamy do lektury.

Czy komory inhalacyjne działają na każde schorzenie?

Nie ma wątpliwości, że stosowanie opisywanych urządzeń na przykład w celu wyleczenia lekkiej rany na kolanie nie miałoby najmniejszego sensu. Komory inhalacyjne są przeznaczone dla wszystkich tych osób, które wymagają inhalacji za pośrednictwem inhalatora dozującego. W przypadku osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, na przykład astmą, wybrany model stanowić może nieodzowną pomoc, ułatwiając im codzienne funkcjonowanie.

Szybkość działania urządzenia oraz odpowiednie dawkowanie leku gwarantuje jego odpowiednie przyjmowanie, a tym samym wchłanianie się do organizmu. Niepoprawne stosowane leku może skutkować podrażnieniem jamy ustnej, czy układu oddechowego, a wykorzystywanie komory inhalacyjnej znacznie redukuje ryzyko z tym związane.

Dla kogo przeznaczone są komory inhalacyjne i jakie są ich zalety?

Komory inhalacyjne mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i przez osoby dorosłe – choć ich zastosowanie zawsze warto skonsultować z lekarzem prowadzącym. Powszechność ich użycia wynika z ich atutów, do których należy między innymi wielkość sprzętu: komory inhalacyjne są niewielkie, co czyni je niezwykle poręcznymi i wygodnymi w użyciu. Mały rozmiar urządzenia nie potęguje również stresu obecnego szczególnie wśród dzieci podczas przyjmowania leku, który może pojawiać się w przypadku większego sprzętu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl