1pxWypożyczalnia
1pxPromocje
Przenośny koncentrator tlenu GCE Zen-O Lite/ Używany
Przenośny koncentrator tlenu GCE Zen-O Lite/ Używany
4 500,00 zł 4 400,00 zł
szt.
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

W przypadku jakich schorzeń warto zastosować komory inhalacyjne?

chłopczyk z inhalatorem

Niewątpliwie postęp w dziedzinie technologii sprzętu medycznego pozwala pacjentom na korzystanie z coraz lepszych narzędzi mających na celu poprawę ich zdrowia, a tym samym polepszających efektywność leczenia danego schorzenia. Jednymi z urządzeń mogących mieć duży wpływ na przebieg terapii są komory inhalacyjne. Sprawdź, w przypadku jakich schorzeń warto je zastosować. Zapraszamy do lektury.

Czy komory inhalacyjne działają na każde schorzenie?

Nie ma wątpliwości, że stosowanie opisywanych urządzeń na przykład w celu wyleczenia lekkiej rany na kolanie nie miałoby najmniejszego sensu. Komory inhalacyjne są przeznaczone dla wszystkich tych osób, które wymagają inhalacji za pośrednictwem inhalatora dozującego. W przypadku osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, na przykład astmą, wybrany model stanowić może nieodzowną pomoc, ułatwiając im codzienne funkcjonowanie.

Szybkość działania urządzenia oraz odpowiednie dawkowanie leku gwarantuje jego odpowiednie przyjmowanie, a tym samym wchłanianie się do organizmu. Niepoprawne stosowane leku może skutkować podrażnieniem jamy ustnej, czy układu oddechowego, a wykorzystywanie komory inhalacyjnej znacznie redukuje ryzyko z tym związane.

Dla kogo przeznaczone są komory inhalacyjne i jakie są ich zalety?

Komory inhalacyjne mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i przez osoby dorosłe – choć ich zastosowanie zawsze warto skonsultować z lekarzem prowadzącym. Powszechność ich użycia wynika z ich atutów, do których należy między innymi wielkość sprzętu: komory inhalacyjne są niewielkie, co czyni je niezwykle poręcznymi i wygodnymi w użyciu. Mały rozmiar urządzenia nie potęguje również stresu obecnego szczególnie wśród dzieci podczas przyjmowania leku, który może pojawiać się w przypadku większego sprzętu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl