1pxWypożyczalnia
1pxProducenci
1pxPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px

Wózek inwalidzki dla dziecka - czym powinien się charakteryzować?

Wózek inwalidzki dla dziecka - czym powinien się charakteryzować?

Wózek inwalidzki pozwala na lepsze codzienne funkcjonowanie dzieci, ale także ich rodziców. Ułatwia możliwość transportu w przypadku konieczności odbycia wizyty lekarskiej, wyjścia na spacer, czy drogi do szkoły. Jest nieoceniony w utrzymaniu właściwej stabilizacji ciała małego pacjenta, w przypadku kiedy sam z powodu licznych schorzeń nie może samodzielnie utrzymać postawy siedzącej.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek inwalidzki dla dziecka?

Wybierając wózek inwalidzki dla dziecka, należy go przede wszystkim dostosować do schorzenia, na które dziecko cierpi. Najczęściej wózek wykorzystywany jest przez małych pacjentów cierpiących na choroby układu kostnego, dysfunkcje mięśni, mózgowe porażenie dziecięce lub przepuklinę oponowo-rdzeniową. Powinien być on zatem odpowiednio wyprofilowany. Umożliwiać regulację dostosowaną do wagi i wzrostu pacjenta. Niektórzy producenci proponują wózki inwalidzkie, które „rosną wraz z dzieckiem”. Dzięki nim urządzenie można wykorzystywać przez lata. Ważne, aby wózek był wyposażony w możliwość regulacji podstopnic, dzięki czemu nogi dziecka będą zawsze w odpowiedniej pozycji i umożliwią wygodne przemieszczanie się. Wózki dla dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową powinny mieć możliwość regulacji kąta oparcia i zabezpieczać głowę przed opadaniem.

Zakup czy wypożyczenie?

Zakup wózka inwalidzkiego to spory wydatek. Możliwe jest otrzymanie dofinansowania z NFZ, które w części pokryje koszty zakupu. Jednak istnieje także możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego dla dziecka. To rozwiązanie, które pozwoli łatwiej dostosować sprzęt medycznych do aktualnych potrzeb małego pacjenta, a także jego wagi oraz wzrostu. W przeciwieństwie do zakupionego wózka sprzęt medyczny z wypożyczalni można łatwo oddać i wypożyczyć inny, odpowiadający bieżącym potrzebom dziecka.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl